UUS veinimaja Cantina Mesa

Cantina Mesa on unelm, mis sai teoks 2004. aastal. Selle viis ellu Gavino Sanna, tuntuim nimi Itaalia reklaamimaastikul. Sanna soov oli luua midagi nii erakordset, ainulaadset ja lihtsat, nagu seda on tema armastatud saar Sardiinia. Veinimaja hing avaldub selle nimes: Mesa tähendab sardiinia keeles „lauda“ – toitu, sõpradega einestamist, lihtsust ja Sardiinia lõhnu.

Cantina Mesa asub Sant’Anna Arresis tuulte voolitud mäeküljel Vahemere kaldal. Vaatega Porto Pino orule kõrgub Cantina Mesa üle malbelt rulluvate küngaste, Porto Pino poolsaare lahesoppide ning madalate talumajade, mille nimi on kohalikus murdes medaus. Regioonist pärinevad silmapaistvad veinid : Vermentino di Sardegna, Mesa kuldaare, mis sümboliseerib veinimaj tunnusstiili ja ainulaadset terroir’i, ning Carignano del Sulcis, mis sobib suurepäraselt Itaalia saare mullakliima äärmuslike tingimustega.

Meie valikusse lisandunud veinid:

MESA Primo Bianco, Vermentino di Sardegna DOC 2021 

MESA Giunco, Bianco Vermentino di Sardegna DOC 2020 

MESA Opale, Vermentino di Sardegna DOC 2020 

MESA Primo Scuro, Rosso Cannonau di Sardegna DOC 2020 

MESA Buio, Rosso Carignano del Sulcis DOC 2020

MESA Buio Buio, Carignano del Sulcis DOC Riserva 2018

Veinitööstus sai traditsioonilises Sulcise piirkonnas alguse 1932. aastal. 1977. aastal anti ametlikult välja ka Carignano del Sulcis DOC. Mesa asukohta Alam-Sulcist, mis kulgeb mööda Porto Pino oru rannajoont, iseloomustavad arvukad viinamarjaistandused. Mõned neist on üle saja aasta vanad ning koosnevad pookimata viinapuudest, mis kasvavad piirkonnale tüüpilises liivases pinnases.

Mere lähedus avaldab kliimale olulist mõju ning leevendab suvist kuumust, mis saab osaks Sulcise piirkonna lõunapoolseimale osale. Meretuuled värskendavad viinapuid ning soolane õhk tagab Carignano viinamarjade värskuse ja särtsakuse, muutes veini hõrguks ja kergesti joodavaks.

Piirkonna tuuled mängivad olulist rolli ka niiskusest tulenevate seenhaiguste ennetamisel, tagades tervete ja kvaliteetsete viinamarjade kasvamise.

Sulcis on Sardiinia geoloogiliselt vanim ala. Piirkond on otsekui amfiteater, mida kaitsevad suursugused mäed. Pidevalt muutuv maastik kaldub laugete küngaste poole ning muutub siis mereäärseks alaks, mis on täis valgeid liivarandu. See osa Sardiiniast on küllusliku elurikkuse puutumatu kodu, mis pakub külastajaile unustamatuid looduslikke vaatamisväärsusi: männisalusid, soolavälju ja väikeseid saari, millesse on põimunud julgete kohalike rahvaste iidsed kombed.

Enamik Itaalia Carignano viinamarjaistandustest (mujal maailmas tuntud ka kui Carignan, Cariñena või Mazuelo) asub Sardiinias ning peaaegu kõik neist paiknevad saare edelaosas. Just Alam-Sulcise rannikuribal on Carignano, mida kasvatatakse sageli ilma toeta, leidnud oma parima elupaiga. Kultivari ja terroir’i eriline kombinatsioon muudab siinse Carignano tõeliselt ainulaadseks ning alates 1977. aastast tunnustatud DOC on rangelt seotud just selle piirkonnaga. Vahemerel on temperatuuridele soodne mõju – see leevendab suvist kuumust. Meretuuled värskendavad viinapuid ning soolane õhk tagab Carignano viinamarjade värskuse ja särtsakuse, muutes veini hõrguks ja kergesti joodavaks.

Mesa Vermentino ei väljenda mitte ainult Sulcise piirkonna erilist terroir’i, vaid ka veinimaja stiili, mis on elegantne ja kiirgavalt selge. Vermentino on poolaromaatne valge sort, mis on edukalt kohanenud Sardiinia vahelduvate oludega – viinamari peab vastu saare pikkadele, kuumadele ja kuivadele suvedele. Vermentinost valmistatakse hulgaliselt veine: alates värsketest stiilidest kuni veinideni, millel on küpsete eksootiliste puuviljade noodid ning lillede ja Vahemere põõsaste lõpmatud nüansid. Maitses pakub see laia valikut rikkalikke ja ahvatlevaid aistinguid, mille värskus ja kirbus toovad esile püsiva järelmaitse. Kõik see teeb Vermentinost ühe Itaalia populaarseima põlise veinisordi!

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /data03/virt10380/domeenid/www.prike.ee/htdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /data03/virt10380/domeenid/www.prike.ee/htdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/data03/virt103...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /data03/virt10380/domeenid/www.prike.ee/htdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35