World Class

World Class Competition on rahvusvaheline, üks erakordsemaid ning prestiižemaid kokteilisegamise maailmameistrivõistlusi, kus osalevad parimad baarmenid üle maailma. World Class Rahvusvaheline võistlus toimub alates 2009. aastast.

WORLD CLASS peamiseks ülesandeks on arendada joogikultuuri terves maailmas. Soovime, et baarmenid valmistaks veel paremaid kokteile ning inimesed ootaksid oma jookidest aina enamat.

WORLD CLASS on spetsiaalsete programmide kaudu koolitanud ja inspireerinud enam kui 250 000 baarmeni. WORLD CLASS Bartender of the Year toob kokku maailma parimad ja talendikamad baarmenid, kellest ainult üks saab kroonitud maailma parimaks baarmeniks.

Septembris Miamis toimunud võistlusel oli 63 finalisti seas ka üks eestlane, kes valiti välja kohalikus World Class Estonia eelvoorus, millest võttis osa 10 andekaimat Eesti baarmeni.

World Class Estonia brand ambassador Andrei Kazakovi sõnul arendab selline võistlus Eesti joogi-ja baarikultuuri ning osalejatelt ei oodata pelgalt jookide kokkuvalamist. “Tänu World Class Estonia võistlusele peaks Eesti joogi- ja baarikultuur arenema ühe sammu asemel korraga kaks-kolm sammu”, selgitas Kazakov. Ta lisas, et selline võistlus annab baarmenidele võimaluse omandada erialaseid oskusi, mida internetist ei leia. “Õpitakse terviklahendusi, näiteks multisensoorikat ehk kuidas muusika, lõhnad, toidud jms jookidega kokku sobitada.“

World Class Brand Ambassador – Andrei Kazakov

Tegelenud baarmenitööga 10 aastat

Töötanud kohvikutes Moskva ja Lounge Butterfly ning Amsterdamis

 

 

World Class Facebook

class3

World Class Estonia reeglid

  • World Class Estonia eelvoorus osalevad aktiivse tegevusega silma paistnud Eesti baarmenid. Võistlejad peavad läbima neli erineva teemaga meistriklassi: näiteks vastutustundlik alkoholi tarbimine või joogi- ja toidukultuuri ühendamine. Pärast iga meistriklassi tuleb osalejatel esitada ka temaatiline kodutöö.
  • Võistlejate ülesandeks on välja töötada ka erimenüü ehk baarmeni autorikokteilid, mis peavad kolme kuu jooksul esindatud olema selle restorani või baari menüüs, kus baarmen töötab.
  • Meistriklassides osalemise ja kodutööde tegemise eest koguvad baarmenid punkte. Finaalis selgub enim punkte teeninud baarmen, kes sõidab Eestit esindama lõppvõistlusele.

class1

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.