UUS TOODE: Valmiermuiža Nisuõlu

Läti armastatud käsitööõllede meisterdaja Valmiermuiža tootevalikusse on lisandunud Nisuõlu. Nisuõlu on valmistatud saksa õlu puhtuse reeglite järgi neljast looduslikust traditsioonilisest koostisosast – vesi, linnased, humal ja pärm. See on elav, pastöriseerimata õlu 0,5 l klaaspudelis. Kuivõrd nisuõlu on filtreerimata, on pärmi sade pudeli põhjas täiesti loomulik. 

valmiermuiza-nisu

Pruulimisel on kasutatud kolme linnasesorti – Pilseni linnased, Müncheni linnased ja Nisu linnased (38%). Lisatud on Tettnanger’i humalad (kerged, meeldivate õite nootidega, veidi pikantsed) õlu keetmise alguses ning enne keetmise lõppu uuesti tugevama aroomi tarvis.Pinnakäärituse pärm, mida kasutatakse Nisuõlu valmistamisel, hoiab selle filtreerimata õlu maitse muutumatuna 3 kuud.

Nisuõlu aroomis domineerivad puuviljatoonid ja kerge vaha aroom, maitses tuleb esile aga linnaste siidine magusus ning värskendav hapukus, mida lisab pinnakäärituse pärm. Järelmaitses on tunda eksootilist meloni mesisust.

Valmiermuiža Nisuõlu sobib hästi kergete värskete roogadega, hooaja köögiviljadega, marjade ja lehtsalatiga, kalaroogadega ning mesiste dessertidega.

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.