UUS Itaalia veinimaja – Bertani (jaanuar 2022)

Veinide valikusse on lisandunud uus veinimaja Bertani.

Bertani on veine valmistanud Valpolicella regioonis enam kui poolteist sajandit, viinamarjakasvatuse ajalugu ulatub aastasse 1850. Bertani on piirkonna üks olulisemaid veinitootjaid, üks neist, mis esindab kõige paremini Valpolicella veinitootmise ajalugu. Veinimaja veinid on ainulaadse ja äratuntava ning ekismatu stiiliga.

Veneto piirkond on eelkõige tuntud just Amaronede poolest, Bertani Amarone Classico´t peetakse endiselt piirkonna parimaks, Amarone mõõdupuuks ja ehedaks näiteks sellest, milline üks traditsiooniline Amarone maitsema peaks.

Piirkond: Veneto, Valpolicella, alapiirkond VALPANTENA (stiililt erinev Valpolicella ja Amarone võrreldes Cesariga, mis tuleb CLASSICA alampiirkonnast).

Bertani veinimaja asutajal, Gaetano Bertani´l oli erakordne võimalus kohtuda Burgundias Jules Guyot´ga, keda peetakse kaasaaegse veiniteaduse üheks önoloogia suurkujuks. Jules Guiyot pärandas Bertani veinimajale olulisi teadmisi, mida vennad Bertanid mugavdasid vastavalt Valpolicella regioonile ja said tulemuseks erakordseid veine, mida kriitikud on kõrgete punktidega tunnustanud (Tre Bicchieri, James Suckling, Soave Trophy jt).

Valikusse lisandunud veinid*:

Bertani Amarone della Valpolicella Valpantena DOCG 2018

Bertani Valpolicella Valpantena DOC 2020

Bertani Soave DOC 2020

Bertani Valpolicella Ripasso Valpantena DOC 2019

*Saadaval Prike e-poes ja valitud restoranides

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.