Uued orgaanilised ja biodünaamilised veinid Lõuna-Aafrika veinimajalt Reyneke

Prike valikus on nüüdsest esimene orgaanilisi ja biodünaamilisi veine valmistav veinimaja Reyneke Lõuna-Aafrikast kuulsast Stellenboschi piirkonnast.

ReynekeTegu on 1998. aastal Johan Reyneke poolt loodud veinimajaga, mis on ainus Lõuna-Aafrika sertifitseeritud biodünaamilisi meetodeid kasutav maja. Valmistatakse nii orgaanilisi kui ka biodünaamilisi veine, mis mõlemad kuuluvad jätkusuutlike ning keskkonda säästvate meetodite hulka. Viinamarjade kasvatusel ja veinide valmistamisel ei kasutata pestitsiide, keemilisi väetisi ega muid kunstlikke lisaaineid. Biodünaamiliste veinide puhul arvestatakse lisaks looduslike tsüklite ja kosmiliste rütmidega.

Sageli juhtub, et orgaaniliste ja biodünaamiliste meetodite kasutamisel jääb tagaplaanile ka tegelikkuses suurepärase veini valmistamine. Seda aga ei saa öelda Reyneke puhul. Veinid on aastate jooksul saanud tunnustavaid kommentaare peaaegu kõikidelt tuntud veinikriitikultelt – Robert Parker, Jancis Robinson, Steven Tanzer, James Goode jne. 2013. aastal nimetati Reyneke ajakirja Wine Enthusiast poolt välja antava Wine Star auhinna Aasta Uue-Maailma veinimaja kandidaadiks, LAV veinide piibel Platter’s Wine Guide on andnud ainsa majana neile 5* reitingu.

Prike veinivalikusse kuulub kuus Reyneke veini:

Reyneke Organic Sauvignon Blanc Semillon;
Reyneke Organic Shiraz Cabernet;
Reyneke Biodynamic Chenin Blanc;
Reyneke Biodynamic Sauvignon Blanc;
Reyneke Biodynamic Cornerstone;
Reyneke Biodynamic Reserve Red.

Tutvu Reyneke veinidega lähemalt siin

Tagasi uudiskirja juurde

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.