Joogiekspert soovitab: uued rosé veinid Provence’i piirkonnast Prantsusmaalt nüüd Prike valikus

Prike veinivalik on täienenud Prantsusmaa Provence’i piirkonna uute rosé veinidega, mille näol on tegemist maailmas väga populaarse ja trendika kuivemat tüüpi veinikategooriaga.

Suvi on rosé veini aeg ja seda just jahutatult seltskonnaveinina nautides. Tõsi, siiani on eelistatud pigem Anjou piirkonna kergelt magusaid ning marjaseid rosé veine. Hea meel on aga tõdeda, et nüüdseks on veinivalik täienenud Provence’i rosé veinidega, mis on suurepärased aperitiivid ja sobivad nautimiseks ka värskete salatite, mereandidega ning liharoogadega.

Kui rääkida Provence’i piirkonnast, seostub see kindlasti Vahemere soojuse ja maailmakuulsate puhkepaikadega Prantsusmaa lõunarannikul. Kõige populaaremad joogid on seal kahtlemata rosé veinid ning nende valmistamisesse on veinimeistrid pannud kõik oma teadmised ja kogu energia, et luua kõrge kvaliteediga rosé veine. Eristuvad nad oma elegantse ning kuivema stiiliga, olles sageli natuke ürdised, kuid ilusa mineraalse lõpu ja värskusega – just selline karge vein on tervitatav kuumal suvepäeval, nautides kohvikuterassil värsket krevetisalatit või pakkudes endale lihtsalt ühe karastava veininaudingu, mis lisab päevale seda ihaldatud Vahemere atmosfääri.

Prike veinivalikus on Provence’i suurepärased rosé veinid. Kes alles alustab nende veinidega tutvumist, sellele sobiks alustuseks proovida B&G Cotes de Provence Rose AOP. Need, kes juba oskavad oodata veelgi rohkem Provence’i põnevust, on meil pakkuda Chateau Gassier Esprit Rose AOP ja Chateau Gassier Le Pas du Moine Sainte Victoire AOP.

Tõelise rariteedina on ka mõned pudelid sealset kultusveini Chateau Gassier Cuvee 946 Rose Cotes de Provence AOP, mida on hinnanud ajakirjad Wine Enthusiast 91/100 punktiga ning Wine Spectator 90/100 punktiga, mis on silmapaistvad tulemused.

Ilusaid suviseid Provence’i elamusi, kallid veinisõbrad!
Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.