Hennessy
Hennessy on ainus konjakitootja, kelle konjakite kõrge kvaliteet on püsinud muutumatult tänu seitsmendat põlve samast perekonnast pärit konjakimeistritele. Nende segatud konjakid on tuntud oma täidlase maitse ja rikkaliku ning puuviljalise, õrnalt puiduse lõhna poolest.

Hennessy

Hennessy tee tippu algas aastal 1765, mil iirlasest ohvitser Richard Hennessy lahkus kuningas Louis XV teenistusest, siirdus elama Charente’i ning rajas oma konjakiäri. 18. sajandil alustasid mitmed temataolised tootjad, teiste seas ka Jean Martelli. Just need kaks suguvõsa panid aluse tõelistele kvaliteetkonjakitele, tegutsedes kord konkurentide, kord liitlastena, mida aegajalt ka abielusidemetega kinnitati.

1865. a võttis firma asutaja pojapoeg Maurice Hennessy esimese kaupmehena kasutusele konjaki markeerimise süsteemi, tähistades eriealisi jooke kindla arvu tärnidega. Seesama Maurice Hennessy hakkas esimesena kasutama ka tähekombinatsioone VSOP ja XO.
1971. a liitus Hennessy Moët & Chandoniga ning kuulub alates 1980ndate lõpust Moët-Hennessy gruppi.

Täna on Hennessy rikkalik laagerdunud konjakipiirituse varu maailma suurim. Klassikaliste toodete valikule on lisandunud uued Single Distillery konjakid. Pakutakse kolme iseloomult väga erinevat konjakit, mis on segatud ainult ühe kindla destillerimiskoja, kas Le Peu, Camp Romaini või Izambardi varudest.

Olles ühteaegu nii viinamarjakasvataja, -destilleerija, tammemetsade omanik kui ka tünnivalmistaja, suudab Hennessy kontrollida kogu tootmistsüklit ning seda soovitud suunas arendada. Hennessy tippkvaliteet on eeskujuks paljudele praegustele ja tulevastele konjakitootjatele.

Hennessy X.O on saanud konjaki sümboliks. Esimese X.O valmistas Maurice Hennessy 1870. aastal. Firma keldris leiduvatest vanematest eaux-de-vie`dest segatud jook oli mõeldud tarbimiseks pere ja lähemate sõprade ringis. 1947. aastal kujundas Richard Hennessy otsene järeltulija kuulsa karahvinistiilis pudeli, mida kaunistab viinamarjalehtedest ornament. Hennessy X.O on valmistatud enam kui 100st eaux-de-vie`st, millest mõned on pärit 19. sajandi vahetusest.

Tooted
Joogiekspert

Generations of nordic grapes


Muinasjutulise olemusega kokteil on inspireeritud legendaarsest vanaema karusmarjamoosi retseptist. Karusmarja tuntakse ka kui Põhjamaade viinamarja ning seetõttu on kasutatud kokteilis Cîroc viina, mille viinamarjane maitse võimendab karusmarjade unikaalset essentsi.

Loe edasi VAATA KA TEISI KOKTEILE

Johnnie Walker Godfather

koostisosad

3 cl Johnnie Walker Gold Label Reserve viskit
2 cl Amaretto Di Saronno likööri

Loe edasi VAATA KA TEISI KOKTEILE
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.