Muddis õllevabriku käsitöölled – loodusliku karstiveega loodud maitseelamus!

Prike õllevalik on täienenud kolme käsitööõluga Eesti ajaloolisest õllevabrikust Muddis, mille pruulimisel kasutatakse looduslikku karstivett. Teadagi on käsitööõlled on oma iseloomu ja võimsate tavapäratute maitseelamustega jäädavalt vallutanud Eesti õllesõprade südamed. Ka Eesti õlleajalugu on pikkade traditsioonidega ning seda suurem on rõõm suurepärasest uudisest, et Muddise ajalooline õllekoda on saanud uue kuue, et rikastada just käsitööõllede austajate maitseelamusi.

Muddis Õllevabrik asub Moe külas Lääne-Virumaal ja õllevabriku nimi tulenebki Moe küla endisest nimest. Muddis õllevabrikut mainiti esmaskordselt 1688. aastal Rootsi kuninga revisjoniaktis, vabriku praegune hoone rajati 1886. aastal ning 2014. aastal alustati Muddis õllevabriku renoveerimistöödega.

Muddis-oluÕllevabriku pruulmeister Marius Vahur oli õppimas kaks aastat Uus-Meremaa käsitööõllevabrikus, hiljem Norras. Muddis Õllevabriku kõrge kvaliteedi kinnitajaks on Eestis restoraniks nr. 1 tunnustatud Noa, kellele koostöös peakoka Tõnis Siiguriga Muddis õllevabrik pruulis esimesed majaõlled.

Kõik Muddis õlled on pruulitud filtreerimata loodusliku karstiveega Pandivere Riiklikult veekaitsealalt. Muddise vee proofil on eriti sobiv pinnakääritusõllede pruulimiseks ja annab õllele erakordselt selge ja puhta maitse.

Prike tootevalikus on saadaval kolm Muddis õlu:

Muddis Golden Ale (5,2%) – kuldse varjundiga ning kergelt humalane Blone Ale tüüpi käsitööõlu (5,2 %).
Muddis IPA (6,5%): vasekarva, mahedalt mõrkjas Indian Pale Ale tüüpi hele õlu, troopilise tsitruse aroomi ning tugeva humalase maitsega (6,5%)
Muddis Saison (5,9%): traditsiooniline Saison (prantsuse keeles hooaeg) pruuliti talvel aastavahetuse šampanjapudelisse tarbimiseks suvisel hooajal. Tugeva mulliga, värskendava happesusega. Käsitööõlu, mille parimad omadused tulevad esile serveerituna vahuveini klaasist.

Kõik kolm õlut asetsevad niiöelda väga intensiivsete maitsetega käsitööõllede ja tavalaagrite vahele. Seega on need kergesti joodavad ja sobivad nii käsitööõlle sõpradele kui ka tavaõlle tarbijatele.

Muddis käsitööõlled on saadaval Rimis, Selveris ja Kaubamajas.

Tagasi uudiskirja juurde

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.