Joogiekspert soovitab: väärikas ja ajalooline viski Johnnie Walker Blue Label

Šoti viski tuntuse üle ei vaidle keegi ja kindlasti paljude jaoks ongi just šoti viski see kõige õigem ning algupärasem. Kuigi enim teatakse single malt viskide kategooriat, siis suurim kogus valmistatakse aga just blended ehk seguviskit. Seguviskid on sageli kättesaadavamad ja segamiskunsti hinnatakse viskimaailmas ka väga kõrgelt. Täna tutvustan midagi erilist ning kindlasti igas mõttes kultusviskit ehk Super Deluxe klassi tuntuimat ja hinnatuimat esindajat – Johnnie Walker Blue Labelit.

Alexander Walkeri teekond parima viski loomisel jõudis 1867. aastal kuulsa Old Highland Whiskyni, mis oli haruldane segu suurepärasest maitsest ja segamiskunstist ning sellega pandi alus viski puhul täiesti uuele lähenemisele. Just selle eepilise sündmuse auks ongi loodud Johnnie Walker Blue Label. Valatud 19. sajandil loodud rohekas-sinakasse klaaspudelisse, annab ta oma maitses edasi just neid traditsioone ja erilisust, mida soovis jagada Alexander Walker oma kuulsat segu luues.

Johnnie Walker Blue Labeli valmimine on pikk ning aeganõudev protsess ja äärmiselt väljakutsuv ka Master Blenderile Jim Beveridgele, kes isiklikult valib kõigist piirkondadest parimad vaadid, mis saavad au olla osaks selles segus. Ainult üks vaat 10 000-st osutub piisavalt eriliseks, et osaleda ajaloolise viski valmimisel. Õnneks kuulub Johnnie Walkerile maailma suurim reserve viskide varu, mille seast valida.

Viski võimas maitselaine alguses läheb keskmaitses üle äärmiselt sametiseks, mille lõpetab pikk järelmaitse. Johnnie Walker Blue Label on parim koos puhta ja külma klaasikese allikaveega, millega enne viski maitsmist valmistada ette oma maitsemeeled, et seejärel nautida kogu maitseulatust. Üllatav, aga just nii toimides avab Johnnie Walker Blue Label segu ennast parimal võimalikul moel.

Johnnie Walker Blue Labeli esmakordne maitsmine on elamus, mis jääb meelde. Minu esimene kord toimus väga viskiteadlikus seltskonnas Hollandis, kus mulle valati pidulikult esimene klaasike ja õnnitleti sünnipäeva puhul. Sellele, kes proovib Johnnie Walker Blue Labelit esimest korda, antakse alati mälestuseks pudeli kaelal olev plomm. Elus on ju ikka nii, et jagamine ja andmisrõõm on suurim rõõm.

Soovin teile algavaks nädalavahetuseks jagamisrõõmu ning uusi elamusi Johnnie Walker Blue Labeli seltsis!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.