Joogiekspert soovitab: Patriarche veinimaja Burgundiast, Prantsusmaalt

Prike rikkalikust veinivalikust rääkides väärib esiletõstmist Burgundia veinipiirkond Prantsusmaal ja sealne veinimaja Patriarche. Lisaks võib augustis ja septembris leida Patriarche veine soodushinnaga Maksimarketitest, Rimi Hüpermarketitest, Kaupmehe kauplustest ning Prismadest üle Eesti. Burgundia on kindlasti üks neid piirkondi, kust tulevad ühed ihaldusväärsemad ja kuulsamad veinid, nii valged kui ka punased. Burgundia piirkonda tuntakse eelkõige kahe viinamarjasordi poolest – Pinot Noir ja Chardonnay.

Burgundia veinidega alustavale veinisõbrale soovitaks süveneda maitsetesse ja, uskuge mind, teid rabab nende veinide elegantsus ning nüansirohkus. Pinot Noiri eripäraks on ilus marjane ja lilleline noot, Chardonnay ilus kreemjas ümarus oma ilusa mineraalsusega aga annab võimaluse nautida neid veine suurepäraste roogade kõrvale. Soovitaks alustada Burgundia piirkonna lihtsamate veinidega, et mõista paremini piirkonna eripära, hiljem võib lubada endale juba sisekasvualade rikkalikke maitsebukette.

Prike valikus on selleks teekonnaks sobivad veinid just nendest klassikalistest sortidest Patriarche veinimajast. Patriarche on üle 200-aastase ajalooga prantsuse veinimaja, mis asutati 1780. aastal Burgundia südames Beaune’i nimelises linnas Jean-Baptiste Patriarche’i poolt. Patriarche on piirkonna üks suurimaid ja juhtivamaid veinimaju, mille peakorter asub ajaloolises Visitandines’ kloostris, kust saavad alguse ka 5 kilomeetrit ajaloolisi keldreid, mis on koduks ligi kolmele miljonile veinipudelile – vanimad neist üle 100 aasta vanad. Patriarche’i äärmiselt pikaajaline kogemus, veinikaupmehe, -kasvataja ning -valmistajana lubab neil pakkuda väga laia valikut veine igale tarbijale – seda nii tuntud Burgundia piirkonnast kui ka laiemalt Prantsusmaalt. Tänaseks on Patriarche veinid saadaval 85 riigis üle maailma ning vahuveinitootjatena on nad tõusnud Prantsusmaal suuruselt teiseks, olles juba vägagi lähedal suurimaks tootjaks saamisele.

Ilusat veinielamust!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.