Joogiekspert soovitab: konjakite ikoon Hennessy hullutab meelelahutusmaailma ja rikastab kokteilikunsti

Konjak ei ole pelgalt jook, mida ainult väiksest klaasist kohvilauas serveerida. Maailma number üks konjakibränd Hennessy võidukäik kokteilikunstis ja meelelahutusmaailmas on viinud konjaki mõiste hoopis uuele tasandile. “They wanna know who’s my role model, its in a brown bottle, Hennessy!” – 2Pac featuring Obie Trice.

HVSNHennessy pole ammu enam ainult ikoon konjakimaailmas, vaid ka ikoon ja elustiili osa kuulsuste elus. Hennessy nimi kõlab täna kõikides maailma populaarseimates klubides, sest see on jook, mis on alati vippide laual. Tihti mainivad oma lemmikut laulusõnades ka kuulsad räpparid ja pole harvad need korrad, kui Hennessy pudel vilksatab kuumades muusikavideotes. “Hennessy, twist of the lemon with the Hennessy, make your night go right with the KC Tea” – Tech N9ne.

Hennessy on tulnud, et jääda, andes palju juurde just meeleolule, mida pakuvad parimad lounge’id ning ööklubid. Lisaks toetab Hennessy noorte ja uute edukate muusikute teed tippu läbi ülemaailmse Hennessy Artistry Club Tour ürituste, mille raames toimuvad peod ka Riias. Eestis astuvad erinevad andekad muusikud üles Hennessy Very Special Night üritustesarja nime all. Võib öelda, et Hennessy on osaline kõiges, mis on pöörane ja toob enda ümber kokku inimesi, kes ootavad elult põnevaid seiklusi ning edu. Eestis toimub ka näiteks koostöös Olympic Casinoga juba kolmandat aastat populaarne turniirisari “Hennessy Poker League”, kus tänaseks ülipopulaarses mängus saavad ennast proovile panna kõik Hennessy ja pokkeri fännid. Hennessy on number üks konjakibränd nii Eestis kui ka kogu maailmas. Samas kaasneb sellega ka kohustus viia edasi konjaki populaarsust, millele aitavad kindlasti Hennessy kaasa erinevad maitsvad konjakikokteilid. Täna ei puudu Hennessy kokteilid mitte ühestki ägedast peokohast Tallinnas: Komeet, Wabadus, Clazz, Chicago… Kui te ei leia kokteile menüüst, tasub lihtsalt küsida. Usun, et baarmanil on teile kohe varuks midagi head Hennessyga.

Mõned lahedad kokteiliideed, mida Hennessy Very Special konjakiga segada.

The Grand Manhattan:
1,5 osa Hennessy V.S konjakit;
0,5 osa Sweet Vermouth vermutit;
0,5 osa Grand Marnier apelsinilikööri;
2 teelusikatäit angostura bitterit;
garneeringuks 3 kokteilikirssi.
Valmistamine : kõik komponendid vala segamisklaasi koos jääga ja sega kuni segu on külm ning seejärel kurna jook viskiklaasi jääkuubikutele. Lisa garneeringuks kokteilikirsid tiku otsas.

Hennessy Ginger:
täida high-ball klaas jääga, lisa 1,5 osa Hennessy V.S. konjakit ja 3,5 osa Fever-Tree Ginger Ale’i- ning garneeringuks laimiviil.

Soovin teile uusi maitseelamusi Hennessyga ja meeldivalt pööraseid seiklusi, sõbrad!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.