Joogiekspert soovitab: Cloudy Bay Te Koko ja Te Wahi

CB - Sauvignon Blanc 2016 - Banner (002)

Cloudy Bay on Uus-Meremaa ikoonveinimaja, mis loodi 1985. aastal David Hohnen’i poolt. Hohnen nägi Uus-Meremaa Marlborough piirkonnas tohutut potentsiaali ja otsustas sinna rajada parimad veiniaiad. See oli kõigest algus, kuid tänaseks on loodud Cloudy Bay Sauvignon Blanc’i kõrvale midagi täiesti uut.

Te Koko on segu kuuest parimast aiast pärit Sauvignon Blanc’ist, mida on korjatud öistel temperatuuridel, et säilitada marja parimad omadused. Pärast korjet ja seismist valatakse vein vanadesse prantsuse tammevaatidesse, kus toimub käärimine. Protsess võtab aega ligi 4-5 kuud ning selle käigus toimub ka osaline manolaktiline fermentatsioon. Ümaruse ja jõulisuse saavutab vein tänu metsikule pärmile ja sur lie meetodile.
Cloudy Bay Te Koko on vein, mis pakub enneolematut maitsekogemust. Aroomis tuntavad värsked ürdid ja lillelisus on segatud magusate luuviljadega. Maitses on tunda mahlakat nektariini, mis areneb kreemiselt täidlaseks ning lõpeb elegantse mineraalsuse ja värske happesusega. Veini märksõnadeks on kompleksus ja vastuolulisus.
Cloudy Bay Te Koko sobib ideaalselt krabi ning teiste koorikloomade kõrvale.

Cloudy Bay Te Koko Sauvignon Blanc

Tänapäeva üks hinnatumaid viinamarjasorte on Pinot Noir. Sellest viinamarjast valmistatud Uus-Meremaa veine hinnatakse kõrgelt kogu maailmas. Cloudy Bay Pinot Noir viinamari tuleb Central Otago’st.
Kõik Pinot Noir marjad korjatakse käsitsi ja vaid valitud aedadest. Peale korjet toimub 2-3 nädalat käärimine, mille käigus kasutatakse metsikut pärmi. Lõpuks lastakse veinil areneda Prantsuse tammevaatides ja veel enne pudeldamist on kasutatud selitamisel munavalget.
Tänu hoolsale valmistamisprotsessile pakub Cloudy Bay Te Wahi uskumatult põnevaid maitsenüansse, mida ei saa võrrelda ühegi teise tuntud Pinot Noir piirkonna veiniga.
Aroomis on tunda kirsi ja ploomi puuviljasust, millele annavad vürtsi tammised ja suitsused noodid ning taustal võib aimata kaneeli. Maitselt on Te Wahi magus, marjane ning rikkaliku tekstuuriga. Veini täidlus on tasakaalus happesuse ja sametise tanniiniga.
Cloudy Bay Te Wahi kõrvale sobib hästi veiseliha steik või hirvefilee.

Cloudy Bay Te Wahi Pinot Noir

Cloudy Bay veinimaja on tõeliselt huvitav ja omanäoline, ning pakub avastamisrõõmu kõikidele veinisõpradele. Ilusaid algavaid lihavõttepühi!

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.