Dom Pérignon hurmavad aastakäiguveinid 1998 ja 2004

Suursugusus, täiusepüüdlus, ülim luksuslikkus – sellised omadused iseloomustavad Dom Pérignoni universumit. Dom Pérignon valmistab üksnes aastakäiguveine, mis omakorda tähendab täielikku pühendumist ning vaid kõige erakordsemate aastate parimaid viinamarju. Iga aastakäik on selgelt eristatav, kehastades Dom Pérignoni silmapaistvat loometööd, mis ülendab meeli ja ergutab taju. Sooviksime viia teid ühele rännakule lummavasse maailma, kus saavad kokku kontrastid, paradoksid ja täpsus ning kohtuvad intensiivsus, keerukus ja sensuaalsus.

AJALUGU
„Tuleb luua maailma parim vein!” oli moto, mis inspireeris Dom Pierre Pérignoni. 17. sajandi lõpus oli sellise ambitsiooni tarvis vaja söakust ja ettenägelikkust. Need olidki Dom Pérignoni silmapaistvaimad isikuomadused. Noor munk Pérignon võttis Champagne’ piirkonnas asuva d’Hautvillers’i kloostri keldrimeistrina oma kohustusi 1668. aastal väga tõsiselt. 47 aastat tegutses ta pidevalt selle nimel, et teha uuendusi, leiutada enneolematuid võtteid, täiustada oma kunsti ja luua šampanja, mis haarab ühiskonna koorekihi viivitamata oma kütkeisse. Dom Pérignon jõudis üsna pea Päikesekuninga Louis XIV söögilauale. Dom Pierre Pérignoni veinist sai üks märkimisväärseimaid prantsuse elustiili sümboleid ning kuninga veinist sai veinide kuningas.

VEINIVALMISTAMISE FILOSOOFIA JA AASTAKÄIGUVEINI KORDUMATUS
Richard Geoffroy on olnud Dom Pérignoni keldrimeister üle 20 aasta. Teda peetakse Dom Pérignoni stiili taga peituvaks kunstnikuks, selle disaineriks. Kõik tema loometöö viljad on ainukordsed – nendega tehakse sügav kummardus veinimaja asutajale, kes väärtustas kõrgelt kujutlusvõimet, rasket tööd ja täiusepüüdlust. Richard Geoffroy, selle püha templi vardja, kannab hoolt selle eest, et veinimaja peaks igati kinni endale võetud kohustustest pakkuda alati aastakäiguveine, võimaldada juurdepääs 17-le grand cru’le ning tagada aeglane ja pikk küpsemine, ainukordne mineraalne karakter ning selgelt tajutav aisting suulaes. Dom Pérignoni aastakäiguveinides kajastub see ainulaadne veinivalmistamisfilosoofia eeskujulikult.

Dom-Perignon-Vintage-1998DOM PÉRIGNON P2 1998
Dom Pérignon ei ole veel kunagi olnud nii intensiivne ja läbitungiv.
Šampanja märksõnadeks on intensiivne, vibreeriv, täpne.

  • Täiendav küpsemine settel
   Pärast esimese täiuse saavutamist keeratakse Dom Pérignon P2 pudelid kummuli, et vein saaks settel täiendavalt küpseda.
  • Keldrimeistri pidev järelevalve
   Keldrimeister ja Dom Pérignoni önoloogid maitsevad veine pidevalt, et jälgida veinide arengut ja teha kindlaks kõige sobivam aeg selitamiseks.
  • Spetsiaalselt kohandatud doseerimine
   Doseerimist kohandatakse vastavalt iga Dom Pérignon P2 aastakäigu ainukordsusele.
   P2 on keskmiselt 16 aastat kestnud põhjaliku arenduse tulemus. Seega, et jõuda viinamäelt turule, tuleb teha iga Dom Pérignon P2 pudeli puhul keskmiselt 16 aastat tööd.

 

 

 

Dom-Perignon-Blanc-2004DOM PÉRIGNON 2004
„2004. aastal oli ilm ideaalilähedane. 2004. aastakäigus väljendub selgelt sellest tulenev kergus, kuid aasta tõeline karakter paljastus üksnes tänu paari viimase nädala kuivale kuumusele.” – Richard Geoffroy

Šampanja märksõnadeks on sümbioosne, tänapäeva klassik, kiirgav, tume.
• Sümbioosne harmoonia. Sel aastal oli kõik sümbioosne – mõistagi tingituna aastakäigu karakterist. Ilmastikuolud olid ideaalsed. Aasta oli kerge: ei olnud liiga palju vihma, ei tulnud ette ebameeldivaid vahejuhtumeid, kõik laabus sujuvalt. See oli unistusteaasta. Veinivalmistajate ülesanne oli sellest kibekiirelt aru saada, et jõuda viinamarjadega sammu pidada.
• Tänase päeva klassik. Mõned aastakäigud moodustavad Dom Pérignoni stiili põhituuma. 2004. aastakäiku võib pidada selles mõttes klassikalisemaks. Nüansirohke, ilmekas, viimistletud, ülitäpne ja elegantne Dom Pérignoni kehastus, mis on kaheksa aastat hiljem veinikeldritest ilmavalguse kätte toodud.
• Kiirgav ja tume.
Kiirgav – viitab veini säravatele, kergetele, vibreerivatele ja läbitungivatele aroomidele, milles on värsket puuviljasust, tsitrusvilju ja greipi.
Tume – väljendab Dom Pérignoni ainulaadset suitsust, turbast ja röstist mineraalsust, mis on olemas ka 2004. aastakäigus, lisaks joodiaistinguid ja soolasust, mis viib mõtted merele. Endassehaarava ja intrigeerivana ei kergita 2004. aastakäik endalt saladuseloori kunagi täielikult – ta ühtaegu paljastab ja varjab end.
• 9 aastat kestnud viimistlemist.

 

HARMOONIA
Dom Pérignonil on võime tõusta uutesse kõrgustesse, astuda harmoonia põhimõttele tuginevasse liitu, säilitades sealjuures asjakohase tasakaalu, kus kõik on täpselt paigas. Sellega kaasneb püüd täielikkuse poole. Vein suudab suhestuda ja ilma jõudu näitamata endasse haarata, tekitada sünergia. Mil iganes esitatakse veinile mõni väljakutse, reageerib ta sellele. Ta on võimeline sellega rinda pistma. Ta astub dialoogi, loob suhte. Vein valib täpselt õige tasandi – ta ei püüa vallutada, vaid otsib tasakaalu ja harmooniat.

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.