Barton & Guestier – kirg veini vastu alates 1725. aastast

Just kirg on viinud selle kuulsa veinimaja tippu ja toonud Prantsusmaa veinid ja nende piirkonnad kogu maailmas lähemale ja ka meile Eestisse. Ligi 25 000 veini seast valitakse hoolikalt välja kõigest 800 parimat, mille piirkondadele iseloomulik kvaliteet on vastavuses kõrgete nõudmistega.
B&G Passport veinide sari on suure töö ja pühendumuse saavutus. Sarja eesmärgiks on Prantsusmaa mitmekülgse veinikultuuri tutvustamine ja piirkonna parimate iseloomuomaduste jagamine.
Nii võimegi leida alati uusi ja huvitavaid maitseid B&G Passport sarja veinidest, alustades Bordeaux’ piirkonna jõulistest ja hea mahlakusega punastest veinidest ja lõpetades elegantsete ja mineraalsete Chablis’ piirkonna valgete veinidega.

Toidusoovitused
Sügis on saagirikkaim aastaaeg ning miks mitte nautida B&G Passport sarja veine kodumaiste juur- ja puuviljadega.
Ahjuliha ja värskete kartulite juurde sobib mõnus punane B&G Bordeaux’ vein, mis on klassikaline segu Cabernet Sauvignonist ja Merlot’ marjast. Vein on hea marjasusega ning sobib seltskonnas nautimiseks.
Värske kala eelistab enda kõrval tunda mineraalset ja head hapet, kuid samas maitseid, mis toovad esile kala värskuse. Hea soovitus on B&G Chablis kogu oma värskuses.
B&G Vouvray on Chenin Blancist valmistatud mesine poolmagus vein Loire’i orust. Veini magusust tasakaalustab meie happeline Eesti õun, seega suurepärane dessert B&G Vouvray’ juurde on ahjuõun või kodune õunakook.

Soovin kõigile ilusat sügist!

Joogiekspert
Hannes Aedla

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.