Algas Eestis juba kolmandat korda toimuv World Class kokteilivõistlus

EELMISE Nädala keskel kuulutati Balti jaama turul asuvas Humalakojas välja World Class Eesti kokteilivõistluse kolmas hooaeg ning avati registreerumine pürgimaks maailma parimaks baarmeniks.

„Maailma parimaks saamiseks tuleb esmalt seljatada kohalikud konkurendid, seejärel Läti ja Leedu kolleegid ning viimaks näidata head minekut 2018. aasta World Classi finaalvõistlusel Saksamaal Berliinis, kus kroonitakse järgmine kokteilimaailma kuningas või kuninganna,“ selgitas võistluse käiku korraldaja Prike World Class Brand Ambassador Andrei Kazakov.

Kazakovi sõnul on võistlus Eesti baarikultuuris kenasti kanda kinnitanud ning sel aastal oodatakse osalema senisest veelgi rohkem kokteilimeistreid. „Kindlasti peaksid osalema baarmenid, kes tahavad kokteilikultuuri arendada,“ ütles Kazakov, kes ennustas, et võistlusel saadab edu neid, kes on hakkajad ja julged katsetajad.

„Sel aastal pöörame ka rohkem tähelepanu tavainimestele, et näidata, et World Class on midagi enamat, kui lihtsalt baarmenitevaheline suletud võistlus. Kõik me teame, mis on fine dining, aga mis on fine drinking?,“ selgitas Kazakov võistluse laiemaid eesmärke.

Avapeol osales ka World Class võistluse üks loojatest Spike Marchant, kes ütles, et World Class annab baarmenitele võimaluse eksperimenteerida uute maitsete ja tehnikatega. „Baaridel võimaldab see ülemaailmne võistlus oma klientidele tutvustada kokteilikultuuri seni avastamata võlusid ning viia nende baarielamused uutesse kõrgustesse,“ lisas Marchant.

Esmakordselt 2009. aastal toimunud võistlusel osalevad parimad baarmenid üle kogu maailma – World Classi koolitustel on osalenud rohkem kui 250 000 baarmeni enam kui 60 riigist. Eesti liitus võistlusega 2016. aastal. 2017. aastal lisandusid osalejate hulka ka Läti ja Leedu baarmenid.
World Classi kohalikus eelvoorus võivad osaleda kõik baarmenid üle Eesti.

Võistlusel peavad osalejad poole aasta jooksul läbima erinevaid meistriklasse ning töötama välja kokteilide erimenüü, mida pakkuda oma kodubaari külastajatele. Maikuus toimub igas Balti riigis kohalik finaal, kus selguvad riikide kolm parimat baarmeni, kes võistlevad omavahel Leedus toimuval finaalvõistlusel. Seal selgub Baltikumi parim baarmen, kes sõidab Saksamaale ülemaailmsele World Class 2018 finaalvõistlusele.

Allikas: Maitsed.ee Martin Hanson

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.