Moet&Chandon Grand Vintage 1999 puitkarbis

  • Laadi alla tooteleht:
    75CL

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa

Tootekirjeldus: Aastatuhande viimane viinamarjasaak oli kontrastse ning sageli hooajale ebakohase ilmaga aasta kulminatsioon. Talv tõi määratlematu vihma ja lume, külmade ja soojade temperatuuride, päikeselise ja halli taeva segu. Kevad oli soe ja öökülmadeta, ent maikuus tegi viinamarjaistandustele peaaegu 700 hektari ulatuses kahju rahe. Juunis olid ilmad kuumad, juulis ja augustis aga tormised. Sellele järgnes suve lõpus ülemaailmne põud ja „troopiline“ ilm, septembri alguses vaheldusid aga väga kõrged temperatuurid üsna rohkete sademetega. Saagikoristamisel oli aga põhjust eufooriaks, sest viinapuudel kasvasid vägagi suured kobarad ning viinamarjad olid küpsed (võimalik alkoholisisaldus 10%) ja terved ning saak külluslik (19 000 kilo hektari kohta!).

KOOSTIS

Kõigi kolme sordi saak oli sel aastal hea, ent Meunier’ viinamarjad olid eriti silmapaistva kvaliteediga ning nende osakaal koostises on ajalooliselt suur.
– Pinot Noir: 38%
– Chardonnay: 31%
– Meunier: 31%

ÜMBERKORKIMINE: aprill 2018

JÄÄKSUHKRUSISALDUS: 6 g/l
Maitse: Grand Vintage Collection 1999 on Moët & Chandoni 66. aastakäik alates 1842. aastast. Veini küpsusest annavad tunnistust soojad vaha, koogi ja India pähkli noodid ning sügisese saagikorje aroomid. Suulael võlub kohe joogi võimas ja täidlane natuur, mis täiendab selle säravat, lihavat, suurejoonelist puuviljasust. Suurepärane maitse laieneb datlite ja mee nootidesse ning areneb edasi hõrgu poolmõru kohvinüansiga lõppakordiks.

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.