Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2012

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne

Tootekirjeldus: Kuigi 2008. aasta temperatuurid jäid viimase 30 aasta keskmiste hulka, võib teda koos 2004. ja 1998. aastaga pidada siiski möödunud kümnendi üheks jahedamaks aastaks. Talv oli pehme ning kevad kokkuvõttes hall ja vihmane. Suvi oli iseäranis jahe, kuid õnneks ka kuiv. September kujunes 2008. aastakäigul otsustavaks kuuks: esimesi vihmahoogusid asendasid peagi loodetuuled, mis soodustasid nii viinamarjade küpsemist ja kvaliteeti kui ka saagikoristustingimusi. Ametlik saagikoristusperiood pikenes 12. septembrist 27. septembrini. 9,8%-line potentsiaalne alkoholisisaldus oli kümnendi keskmine, kuid selle aastakäigu iseloomulik tunnus on just suurem happesisaldus (8,6 g H2SO4 /l, üldhappesus 2,98 pH) kui talle eelnenud „soojematel“ aastakäiguveinidel. Viimati nähti sellist happesusetaset 1995. ja 1996. aastal. Ühtlasi mängis suurt rolli ka kõigi kolme viinamarjasordi suurepärane seisund.

Viinamarjasordid

– Pinot Noir: 46% (millest 20% on punane vein)
– Chardonnay: 32%
– Meunier: 22%
Värvus: Erk, särav sügavroosa koos komplekssete siniste toonide ja kullahelgiga. Peened mullid.
Aroom: Grand Vintage Rosé 2008 on lilleline ja puuviljane vein, mida iseloomustab roosi- ja viirpuulõhn. Tunda on ka pukspuu- ja laiminüansse, mida täiendavad puuviljased värske vaarika, kirsi ja veriapelsini noodid.
Maitse: Esmalt kerkib esile mahlakas ja täidlane maitse, mida ümbritsevad küpsemate marjade – maasika ja musta sõstra – noodid. Seejärel on märgata õrna ja peenekoelist struktuuri ning toonitatud happesust. Lõppmaitse on kosutav, domineerivad greibinoodid. Kokkuvõttes on maitse sirgjooneline ja selge.

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.