Moët & Chandon Grand Vintage 2012

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne

Tootekirjeldus: Grand Vintage 2012 on õrn, värske ja harmooniline eriti kuiv šampanja, mille koostises domineerib Chardonnay (41%) ning Pinot Noiri (33%) ülemvõimu vastu astub välja märkimisväärselt esindatud Meunier (26%). Talvepakane püsis läbi jäise kevade suveni, mil kuiv, lämmatav kuumus raputas viinapuud taas ärkvele, andes viimaks väikese, kuid erakordse saagi, mis oli Champagne’ viimase kümnendi saakidest nii magusam kui happelisem.

„Mustadest viinamarjadest, eriti tavaliselt väga tundlikust Meunier’st valmistatud veinid olid 2012. aastal eriti head, mis selgitab, miks need moodustavad tähtsa osa koostisest,” ütles Moët & Chandoni chef de cave, Benoît Gouez. „See Grand Vintage on pehmelt värske ja harmooniline vein, mille maitsed tulevad esile aeglaselt, et järjekindlalt, nagu õrn üleminek kevadelt suvele, ja mis toob suulaele karge, ent tasakaalustatud maitsebuketi.“

Laagerdumise aeg keldris: 5 aastat + 6 kuud peale ümberkorkimist
Värvus: Hele värvus: erk helekollane, milles peegeldub rohelist ja on näha väikeseid kestvaid mulle.
Aroom: Värske aroomibukett: esmane värskete valgete lillede hõng areneb magusate ja pehmete pagaritoodete nootide suunas, mida rõhutavad värske Kreeka pähkli, sarapuupähkli ja kuiviku nüansid. Aroomi saadavad värskete, just valminud puuviljade noodid pirni, valge virsiku ja nektariini aroomidega.
Maitse: Harmooniline maitse: esmamulje on harmooniline, nõtke ja muutlik. Siis hargneb tekstuur, pehme kui kašmiir. Esialgne magusus teeb järk-järgult ruumi happelisemale struktuurile, mis levib ja jääb kestma, luues viimase joodihõngulise pikantse tooni, mida rõhutab roosa greibi isuäratav nüanss.

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.