Dom Perignon P2 2003

  • Laadi alla tooteleht:
    75CL

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne

Tootekirjeldus: Pärast eriti karmi ja sademetevaest talve saabusid aprilli alguses karmid külmad, mis tegid palju kahju.
Ühest äärmusest teise – temperatuur hakkas mai lõpus tõusma ning kerkis erakordselt kõrgele. See kuumalaine tõi Champagne’i piirkonnale viimase viiekümne kolme aasta palavaima ning viimase kümne aasta kõige kuivema suve.
Kuumus ja väike viinamarjasaak kiirendasid küpsemist ning saagikoristus algas kõigi üllatuseks juba 21. augustil. Champagne’is koristati viimati saaki nii vara 1822. aastal. Varane saak tagas aga küpsed ja terved viljad. Aasta vastandlikud ilmastikutingimused andsid lõpuks märkimisväärselt mahlakad, suure kontsentratsiooniga viinamarjad, mis tuletasid meelde 1947., 1959. ja 1976. legendaarseid aastakäike.
Aroom: Bukett avaneb spiraalina. Laimiõite pehmusest kasvab välja hall, röstitud, tuhane mineraalainete maitse – Dom Pérignonile nii omane.
Ilmub kuivatatud puuviljade – aprikoosi – maitse, seejärel suhkurdatud vaarikas ja viigimari. Ootamatult kerkib üles sidrunaloisia värskus, valge pipar ning hetkeks rosmariin, siis sööstab maitsebukett aga vürtside ja lagritsajuure pimedasse rüppe.
Maitse: See on füüsiliselt tajutav vein. See hüüab sind ja püüab su endasse, see on kombatav, elujõuline ning aromaatne. See koosneb rütmist ja murdumistest – nagu laine. See rullub lahti, areneb suursuguseks ning struktureerituks, siis tõmbub aga sügavaks tumedaks vertikaalseks väljaks, mis valgub aeglaselt kibeda, ent maitsva joodiaroomi suunas

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.