Dom Perignon P2 2000 kinkekarbiga

  • Laadi alla tooteleht:
    75CL

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne

Tootekirjeldus: Aastat iseloomustasid külmade ja vihmaste perioodide ja sooja ning tormise ilma vahelised keerulised kontrastid. Suvi oli ebakindel ja sagegi sünge, paaril viimasel augustipäeval läks aga ilm imekombel kenamaks ning ilusaid päevi jätkus saagikoristuse lõpuni.

2008. aastal esmaesitletud Dom Pérignon Vintage 2000 oli esialgu värskuse ja küpsuse, elevuse ja harmoonia kombinatsioon, ent nüüd on jook uue näoga. Rikkalikul uuel variandil P2 2000 on rohkesti uut energiat, intensiivsust, elujõudu ja sügavust.
Aroom: Bukett on küps, elav ja rikkalik. Soojad heina ja brioche’i aroomid segunevad bergamoti ja ruugete luuviljade aroomiga. Buketist õhkub suitsust halli aktsenti.
Maitse: Avaakord on elav eelmäng keerukale, pigem kombatavale kui kogukale maitsekombinatsioonile, mis avaneb järk-järgult. Joogi omanäoline viskoossus ei tiku esile, see visandab vaid veini ümbritsevad piirjooned. Püsima jääv maitse on võrratult kibe ja mahlane, sellega segunevad lagrits ja röstitud linnased.

P2 2000 võtmeomaduseks on kokkusobivus. Selleks, et veini tõeliselt nautida ning tekitada täiuslik reaktsioon toidu ja veini vahel, võib veini provotseerida rammusa loomalihapuljongi või peterselliga maitsestatud karbunkuli ravioliga. Veini maitseid on põnev välja tuua väikeste rikkalike einete nüanssidega: praetud artišokid, meriahven, virsikusalat vetikatega, grillitud kartulilaastud, piimavaht ja kaaviar.

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.