Dom Perignon 2008 karbita

Alkoholisisaldus: 12.5%

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne

Tootekirjeldus: Ainulaadne Dom Pérignon Vintage 2008 on Dom Pérignoni vintage-veinide sarja täiuslik lisa. Dom Pérignoni vintage-veinid otsustavad ise, millal valmivad, ja Vintage 2008 vajas rohkem kannatust kui Dom Pérignon Vintage 2009, mida esitleti varem – pretsedenditu sündmus Dom Pérignoni ajaloos.

Dom Perignoni šampanja eripära seisneb 3 peamises aspektis. Dom Perignon on ainult aastakäigušampanja ja vintage lastakse välja vaid parimatel saagiaastatel, šampanjat valmistatakse vaid parimatelt kasvualadelt pärit viinamarjadest ning joogis avaldub ideaalini lihvitud pinot noir ja chardonnay viinamarjade segu, mis tagab joogile samaaegselt värskuse ja küpsuse.
Aroom: Avabukett on keerukas ja särav, selles segunevad valged lilled, tsitrus ja luuviljad. Üldmuljet tugevdavad aniisi ja purustatud mündi värskus. Viimaks hakkavad veini lõhnas esile tulema vürtsikad, puised ja röstitud noodid.
Maitse: Vein on esialgu tõrges, ent avaneb viimaks. Nina ja suulaega tajutava vahel on täiuslik tasakaal. Veini peen, minimalistlik, puhas, vormitud, atleetlik iseloom tuleb nüüd soojalt esile. Puuviljade maitse on rõhutatud ja puhas. Vintage-veinile iseloomulik happelisus sulandub märkimisväärselt hästi. Püsima jääb eelkõige aromaatne, suitsune ja paljutõotav maitse. • Dom Pérignon lisab 2008. aasta viinamarjadelt oodatavale virgutavale happelisusele, maitsetihedusele ja aromaatsele puhtusele sügavust, tihedust ja keerukust.

Teised šampanjad
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.