Ardbeg Corryvreckan 70cl

  • Laadi alla tooteleht:
    70CL

Alkoholisisaldus: 57.1%

Päritolumaa: Suurbritannia

Tootekirjeldus: Ardbeg Corryvreckan on nimetatud Islay saarest põhja poole jääva kuulsa keerise järgi, mille juurde söandavad rännata vaid kõige vapramad hinged. Kaunilt tasakaalus joogi pinna all varitsevad keerlevad aroomid ja sügava, turbase, piprase maitse valangud. Corryvreckan – nagu ka keeris ise – ei sobi nõrganärvilistele! Jook võitis 2010. aastal maailma viskiauhindade jagamisel maailma parima ühelinnaseviski tiitli.
Aroom: Aroom on põrutav, intensiivne ja võimas. Keeruta klaasi ja pista nina keerise sügavusest üles kerkivatesse tõrvaste köite, kreosoodi ja linaõli voogudesse. Vahase tumeda šokolaadi, soojade mustsõstarde ja toor-roosuhkru kokkupõrge nõiub sind selle sügavusest välja hüppava priskete ploomide ja maalähedaste männiokaste aroomiplahvatustega. Soolane maitsestus annab aroomile soolaka iseloomu, mille pinnal keerlevad pikantne krõbe merihein ja suitsune peekon magusa vanilli, vürtsika nelgi ja mustika nootidega.
Maitse: Sukeldu suulaele kerkiva maitse keerisesse ja valangutesse – keelt pommitab sügav, piprane, tihke maitse. Esimene purse toob esile tihke, piprases marinaadis leotatud piprašnitsli maitse krõbeda meriheina hõnguga. Sügavamale laskudes tuleb esile suutäis musta, tõrvast espressot, mis katab suulae rikkaliku sulatatud tumedate puuviljade (mustsõstrad, mustikad ja kirsid) ja kibedate mandlite maitsega.

Teised viskid
Joogiekspert
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.